„Głaskologia”- recenzja książki

Miłosz Brzeziński, autor 6 książek, w tytułowej pozycji stara się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób motywować.

Temat motywacji z pewnością jest bliski nie tylko przełożonym w firmach, ale także wszystkim rodzicom. Wydaje mi się, że tak przynajmniej powinno być. Jesteśmy różni, ale wszyscy lubimy pochwały. I nie ma znaczenia czy chodzi tu o dzieci, czy o dorosłych. Zarówno w świecie wielkich korporacji, małych firm, szkół wszelkiej maści, jak i prywatnie odbywa się motywowanie na różnych poziomach. Brzeziński opisuje w jaki sposób dostosować poziom motywowania do potrzeb danej jednostki . Pokazuje to na różnych przykładach, w których każdy z nas znajdzie coś przydatnego dla siebie. I nie ważne czy chodzi o związek partnerski, rodzicielski czy biznesowy- przykładów namnożonych w książce jest bez liku.

Przyznam, że “Głaskologia” była dla mnie trudna do przeczytania. Podejmowałam kilka prób, ale za każdym razem zasypiałam po przeczytaniu kilku stron. Zresztą nie ja jedna miałam kłopot z zapoznaniem się z tym tytułem 😉  Ostatecznie zdecydowałam się na zapoznanie z “Głaskologią” w formie audiobooka czytanego przez autora. Miłosz Brzeziński ma niezwykle aksamitny głos, więc słucha się go z przyjemnością.

A czemu sama książka okazała się taka trudna? Otóż autor przytacza w niej nieskończone ilości badań, za pomocą których wprowadza nas w świat psychologii człowieka. Większość z opisywanych przez niego badań jest doskonale znana, więc czytanie długich opisów na czym polegały jest, przynajmniej dla mnie, niezwykle nużące. Osobiście wolałabym skupić się na samych wynikach i  płynących z nich wniosków.  I taką właśnie wiedzę otrzymuje się w drugiej części książki, która zdecydowanie bardziej mi odpowiadała.

Która część by Wam bardziej odpowiadała? Przekonajcie się sami, bo bez względu na odpowiedź znajdziecie w tej pozycji wiele ciekawych, przydatnych w codziennym życiu informacji. 

Książkę “Głaskologia” polecam każdemu- prezesowi korporacji, właścicielowi firmy, rodzicom, nauczycielom i każdemu, kto ma styczność z innymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *